Furkan Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dostluk Derneği
Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allaha'a aitiz ve (sonunda) O'na döneceğiz. (2/Bakara, 156.)

  Kur’an kursumuz 2008 yılında 80 kişilik yatılı kapasitesi ve 120 kişilik derslik kapasitesi ile eğitim faaliyetlerine başlamış,öğrencilerin sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerinde bulunmalarını sağlamak için gerekli tesisler oluşturulmuş,çok amaçlı salon,bilgisayar odası ve 350 kişilik konferans salonu hizmete açılmıştır.

  İkinci Kur'an kursu binamız da 18 Mayıs 2014 yılında faaliyete geçmiştir.Bu yeni binamızda 80 kişi kapasiteli 4 adet derslik,54 kişi kapasiteli 5 adet yatakhane ve aynı anda 80 kişinin yemek yiyebileceği 80 kişilik yemekhaneden oluşmaktadır.

Yeni Kur'an kursu binamız İmam hatip Ortaokula gidip te hafızlık yapan kardeşlerimize tahsis edilmiştir.

FURKAN KIZ KUR’AN KURSUMUZDA EĞİTİM

Kur’an kursumuz 3 bölümde eğitim vermektedir.

Hafızlığa Hazırlık Bölümü: Bu bölüme ilköğretim 8.sınıftan mezun olan kardeşlerimiz kayıt yaptırabilmekte, eğitim olarak Kur’an-ı Kerim’i tecvidiyle okuma, fıkıh, akaid, siyer, güzel ahlak,Arapça ve meal dersleri verilmektedir.Ayrıca bu bölümde eğitim gören kardeşlerimiz, açık liseye kayıt yaptırarak, Kur’an kursunda alacakları takviye dersleriyle liseyi bitirmeleri sağlanmaktadır.Bu bölümün eğitim süresi 1 yıldır.

 Hafızlık hazırlık bölümüne kayıtlarımız Nisan ayında başlamakta Mayıs ayının sonunda sona ermektedir.

Hafızlık BölümüHafızlık Hazırlık Bölümü’nü başarıyla tamamlayan kardeşlerimiz bu bölüme kayıt yaptırabilmekte ve 2 yıl içinde Kur’an-ı Kerim hafızı olmaları sağlanmaktadır. Kursumuzdan her yıl 10-15 talebe hafızlığını tamamlayıp mezun olmaktadır.

 

İmam Hatip Ortaokulu talebelerine hafızlık eğitimi 

  Kursumuda 4. sınıftan 5. sınıfa geçen talebelere yönelik hafızlık eğitimi 2013 yılında başladı.İmam hatip ortaokulunda okuyan talebeler ilk yıl okula kurstan gidip gelerek hazırlık sınıfını tamamlayacak 2. yıl okul kaydını dondurup hafızlık eğitimini tamamlayacaklardır.Ön Kayıtlarımız Nisan ayında başlamakta Haziran ayında sona ermektedir.

Kur'an Kursumuzda eğitim ücreti alınmamaktadır. 

Gündüz Kur’an Kursu Bölümü: Kur’an kursumuza yakınçevrede oturan genç-yaşlı bütün bayanların katılabileceği bu bölümde; Kur’an-ı Kerim’i tecvitli okuma ile birlikte, bir Müslüman’ın bilmesi gereken temel dini bilgiler de verilmektedir.

FURKAN KIZ KUR’AN KURSUMUZDA YAZ OKULU

2009 yılında birincisini düzenlediğimiz Yaz okulumuza tahminimizden fazla ilgi olmuş, kapasitemizinçoküstünde talebe yaz okulumuza başvurmuştur .Yaz okulu programımızdaöğrencilere Kur’an’ı kerim eğitimi yanında ilmihal,siyer,güzel ahlak ve okuduğumuz Kur’an’ın anlaşılması için meal dersleri verilmiştir.Yaz okulunda ayrıca sportif faaliyet olarak; yüzme, voleybol, sosyal ve kültürel faaliyet olarak hafta sonları kır gezileri,kitap okuma programları, tiyatro ve ilahi korosuçalışmaları düzenlenmektedir.

 

 

 


Ayrıntılı Bilgi: 0232 783 44 44 - 0232 783 44 54  Cep:0530 6044613

Fotoğraflar